17:16 | 17 юни 2018
Обновен: 09:38 | 25 април 2024

Сърбия щастливо взе скалпа на Коста Рика на Мондиала

Шедьовър на Коларов донесе победен старт на „плавите“

Отборът на Сърбия започна по успешен начин участието си на Световното първенство в Русия, след като победи Коста Рика с 1:0 в първия си мач от група Е на надпреварата. „Плавите“ доминираха през по-голямата част от двубоя, но направиха няколко фрапантни пропуска в нападение, които можеха да им костват победата. Костариканците също имаха няколко положения през първата част, но като цяло сърбите се поздравиха със заслужен успех.

Срещата започна двуостро и в първите минути двата тима си размениха по няколко опасни атаки. Най-чистото положение бе за костариканците, когато Джанкарло Гонсалес стреля с глава, но Владимир Стойкович спаси. В 12-ата минута отново той бе много близо до гола, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но не успя да насочи топката с глава в рамките на вратата.

Централният нападател на сърбите Александър Митрович на няколко пъти пропусна от удобна позиция, а Филип Костич също не успя да отбележи от удобна позиция през втората част.

Все пак сърбите стигнаха до трите точки, благодарение на перфектен изстрел на Александър Коларов от свободен удар в 57-ата минута, който не остави никакви шансове на Кейлор Навас.

В средата на второто полувреме Сърбия бе много близо до удвояване на резултата. Митрович намери резервата Филип Костич на на празна врата, но ударът му от въздух не сполучи и топката не влезе за 2:0.

До края костариканците не успяха да отговорят и по този начин стартираха Мондиал 2018 със загуба, след като на Световното първенство преди 4 г. не загубиха нито веднъж в 5 мача.

В следващия си двубой от груповата фаза Сърбия среща Швейцария, а Коста Рика се изправя срещу един от фаворитите за титлата Бразилия.

Коста Рика: Навас; Акоста, Гонсалес, Дуарте, Калвао, Гамбоа, Борхес, Брайън Руис, Гусман (73 – Колиндрес), Венегас, Уреня (67 – Кембъл)

Сърбия: Стойкович; Тошич, Иванович, Коларов, Миленкович, Миливоевич, Тадич (83 – Рукавина), Милинкович-Савич, Матич, Ляич (70- Костич), Митрович (89 – Прийович)

Още по темата: Тежък удар за Мароко, Амрабат пропуска мача с Португалия