21:35 | 20 юли 2018
Обновен: 08:18 | 17 април 2024

Габи Петрова спечели сребро от Балканиада в Стара Загора

Нашето момиче скочи 14,34 метра при първия си опит

Европейската вицешампионка на троен скок от Прага 2015 Габриела Петрова спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика, която започна днес в Стара Загора.

Петрова завърши втора, след като постигна 14.34 метра още при първия си опит. Личният рекорд на българката за сезона е 14.40 метра.

Шампионка стана Параскеви Папахристу (Гърция), бронзова медалистка в зала от световното първенство в Портланд 2016 и трета европейското на открито в Амстердам за същата година, с личен рекорд от 14.74 метра. Така тя оглави европейската ранглиста за годината.

610 състезатели от 18 страни участват на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора, което продължава тази вечер и утре.