18:37 | 21 юли 2018
Обновен: 08:18 | 17 април 2024

България загуби от Чехия, ще играе за седмото място на Евро 2018 (U20)

Тимът на Константин Папазов отстъпи с 53:60

България загуби от Чехия с 53:60 (12:17, 10:15, 18:13, 13:15) и ще играе за седмото място в дивизия "Б" на Европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години в София, съобщава bTV.

Възпитаниците на Константин Папазов започнаха много лошо и в средата на първата четвърт изоставаха с 2:17, а на почивката чехите се оттеглиха с аванс от 32:22.

Постепенно българите намалиха пасива си и 6 минути преди края стигнаха до 46:48, но за повече нямаха сили.

Най-полезен за "трикольорите" беше Йордан Минчев с 18 точки и 7 борби. Иван Алипиев добави 11 точки и 7 борби. Мартин Коларж беше най-резултатен за победителите с 16 точки.

Така за седмото място България ще играе срещу Белгия.