08:30 | 23 юли 2018
Обновен: 08:54 | 20 март 2024

68 гола паднаха във II етап на държавното по плажен футбол

СА-МВР се класира за суперфиналите

Изключително резултатен бе вторият етап от държавното първенство по плажен футбол, който се проведе в София. В шестте срещи паднаха общо 68 попадения, което е по повече от 10 средно на мач. Три отбора постигнаха по две победи като за Спортната асоциация на МВР те бяха равнозначни на класиране за Суперфиналите, които са във Варна през септември.

Възпитаниците на Георги Савов надиграха в първия двубой другия столичен тим Екомет Вила марк с 5:0. Резултатът може би леко подвежда, тъй като в голяма част от срещата двата тима бяха равностойни. "Полицаите" поведоха в 9-ата минута, когато точен бе капитанът на отбора Цветелин Недев. Във втората третина и двата тима създадоха доста положения, но направиха пропуски. В третата част СА-МВР успя да реши срещата в рамките на по-малко от минута. Два гола реализира Костадин Меразчиев, а Евгени Михов си отбеляза автогол. В 30-ата минута Господин Чанев оформи крайното 5:0. Във втория си двубой "полицаите" се изправиха срещу ФК Русе и го надиграха с 5:3. Сред нулева първа третина столичният тим успя да поведе с гол на Костадин Меразчиев в 13-ата минута, а малко по-късно отново той удвои. В края на частта русенци изравниха след попадения на Валентин Петров и Валентин Валентинов. Веднага след това обаче СА-МВР отново поведе с трети гол на Меразчиев. Нападателят реализира четвъртото си попадение в началото на заключителната част, а Никола Дончев покачи на 5:2. Силите на ФК Русе стигнаха само за още едно попадение, дело на капитана на отбора Живко Парашкевов.

Русе загуби още един свой двубой - от столичния Екомет Вила марк, в изключително здрава битка, която завърши с продължение и дузпи. Победителите изпуснаха да вземат мача още в редовното време, след като поведоха с 4:0 (2 гола на Евгени Михов и по един на Цено Лозанов и Алексей Степанов). Само за три минути в самия край на двубоя Русе порази цели четири пъти противниковата мрежа и направи 4:4. Два пъти точен бе Мартин Недков, веднъж се разписа Валентин Петров, а Валентин Валентинов изравни. В триминутното продължение отново Степанов даде аванс на домакините, но Живко Парашкевов изравни. Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които отборът на Екомет Вила марк показа по-здрави нерви и стигна до успеха. Според правилника обаче при победа с дузпи се взима само една точка.

Варненските МФК Спартак и ВВМУ "Н.Й. Вапцаров" постигнаха по два успеха в София - над бургаските тимове. Шампионите надиграха убедително с 12:4 Локомотив. Тимът на Костадин Джамбазов бе в доста осакатен състав, но въпреки това опита да бъде равностоен на варненския си съперник. Още във втората секунда Филип Филипов откри резултата за спартаклии, след като бе точен от началния удар на срещата. Това бе първият от общо седемте гола на нападателя в срещата. С хеттрик се отличи защитникът Мартин Великов, а по веднъж точни бяха Станислав Николов и Павел Адамов. За бургазлии уникален гол със задна ножица вкара игралият стотици мачове в родната "А" група Костадин Джамбазов. Той се разписа още веднъж в срещата, а два гола за "железничарите" вкара и Иванов. Филип Филипов вкара нови шест гола при успеха с 10:4 над Свети Никола, който бе трети от четирите мача на МФК Спартак от началото на първенството. Тук два пъти точен бе Станислав Николов, а по веднъж вкараха играещият наставник Симеон Христов и Павел Адамов. За бургазлии с две попадения се отчете Александър Жеков, а с по едно - капитанът Стоян Ненов и Владимир Маринов.

Морското училище от Варна надделя с 5:2 над Свети Никола. Това бе първи успех за дебютанта в надпреварата. Варненци поведоха с 2:0 през първата третина след попадения на Николай Стойчев и Никола Николов. Николай Добрев направи 3:0, а Николай Витков намали за бургазлии. До края на вторите 12 минути "моряците" стигнаха до още два гола чрез Кристиян Душков и Вилиян Николов. Игралият в "А" група на България Стоян Ненов оформи крайното 5:2 в последната третина. Възпитаниците на Николай Хаджиев бяха още по-убедителни срещу Локомотив, надигравайки го с 9:1.

Варненският тим вкара цели шест попадения в първата третина. По две реализираха Николай Стойчев и Кристиян Душков, веднъж точен бе опитният Никола Николов, а най-голямо впечатление направи гола на вратаря Иван Иванов, който се разписа с топовен шут от своето поле. Вилиан Вичев намали за бургазлии в началото на вторите 12 минути, а Николов покачи на 7:1. В третата част капитанът Юлиан Димитров вкара още един гол за тима си, а Никола Николов оформи своя хеттрик за крайното 9:1. Играчите на "Н.Й. Вапцаров" посветиха успеха на съотборника си Кристиян Тодоров, който претърпя операция наскоро.

Така след изиграването на пет кръга сигурен за финалната четворка е отборът на СА на МВР, а в 6-ия и 7-ия кръг в Русе още четири тима ще се борят за останалите три места - МФК Спартак, Екомет Вила марк, ФК Русе и ВВМУ "Н.Й. Вапцаров".