Обновен: 12:00 | 25 април 2024

Отборът на Черно море с домакински успех в Елитната група до 15 години

В среща от 4-ия кръг на шампионата “моряците” победиха тима на Добруджа с 3:1

Снимка chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море записа домакински успех в Елитната група до 15 години, съобщиха от пресслужбата на клуба. В среща от 4-ия кръг на шампионата, играна на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост, “моряците” победиха тима на Добруджа с 3:1.

Варненци, водени от Станислав Стоянов, откриха резултата в 10-ата минута. Николай Златев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Милен Николов. В 30-ата отново Николай Златев покачи на 2:0, след като засече с глава центриране на задна греда на Серги Кешкерян.

В началото на втората част Милен Николов бе изведен на добра позиция и стреля, но вратаря изби топката към Алекс Костов, който я вкара за 3:0. Малко преди края гостите от Добрич намалиха за 3:1, а в заключителните минути на двубоя Алекс Костов изпусна да направи резултата по-категоричен, озовал се очи с очи срещу вратаря.

В следващия кръг Черно море гостува на ЦСКА в София. Мачът е на 30 септември, неделя от 11 часа.

Съставът на Черно море: Ангел Дочев, Стефан Димов, Делян Илиев, Галин Панев, Мартин Илиев (60-Валентин Вълчев), Николай Златев (50-Светослав Кателиев), Симеон Иванов, Берк Бейхан, Милен Николов (65-Велиян Момчилов), Серги Кешкерян (45-Алекс Костов), Марин Петков.