Варна 15°
14:31 | 16 октомври 2018
Обновен: 07:45 | 17 април 2024

Черно море с равенство срещу ЦСКА в първия мач от турнира за Купата на БФС

Двубоят се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост, а “моряците” първи стигнаха до гол

Снимка chernomorepfc.bg

Децата на Черно море записаха равенство 1:1 в първия мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на БФС, съобщиха на официалния сайт на клуба. Двубоят се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост, а “моряците” първи стигнаха до гол.

Артур Аветисян откри резултата в 14-ата минута с хубав удар от воле извън наказателното поле. Преди да влезе във вратата на гостите топката срещна напречната греда. До почивката варненци можеха да увеличат аванса си, но пропуснаха няколко добри положения пред вратата на ЦСКА.

Противно на логиката “армейците” стигнаха до изравнително попадение 10 минути след почивката. То падна след автогол, след като бранител на варненци в опита си да изчисти топката с глава, бе натиснат от играч на гостите и прати неспасяемо кълбото в собствената си врата. До края на срещата и двата тима създадоха добри ситуации, но не успяха да ги реализират.

Реваншът е на 24 октомври, сряда в София.

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Валентин Калъчев, Димитър Салдана, Радо Николов, Александър Попов, Артур Аветисян, Радослав Петров, Пламен Аршев, Николай Костадинов, Ивайло Попов, Дейвид Луканов (Кристо Яначков, Никола Славчев, Михаил Николаев, Динко Тенев, Любомир Найденов, Стилян Тодоров, Виктор Арсовски).