Варна 18°
12:03 | 16 октомври 2018
Обновен: 02:05 | 28 февруари 2024

ЦСКА, Лудогорец и Любимец-13 с втори победи в Минифутболна лига-Варна

МФК ЦСКА, Лудогорец Доброплодно и Любимец-13 записаха победи и във втория кръг на първенството на Първа лига от Минифутболна лига-Варна.

"Червените" разгромиха със 7:1 МФК Волов. Съперникът им успя да поведе в резултата с гол на Росен Иванов в 7-ата минута, но още до края на полувремето стана обрат след попадения на Стоян Андонов (11`) и Петко Петков (20`). През втората част на терена имаше само един отбор - този на шампиона от последните две години, който стигна до убедителния успех след нови два гола на Стоян Андонов  (23`, 28`) и по един на Илиян Иванов (25`), Атанас Найденов (29`) и Юлиан Димитров (40`).

Лудогорец стигна до втория си успех в първенството изключително драматично с 2:1 над сребърниите медалисти от миналата година МФК Балерините. Тимът от Доброплодно изоставаше почти до края на двубоя с 0:1 след попадение на Симеон Георгиев в 25-ата минута. Късната победа дойде след точни удари на Петър Радев и Валери Даскалов в 37-ата и 39-ата мин.

Не по-малко драматично стигнаха до трите точки играчите на Любимец-13. След успеха с 1:0 в първия кръг те записаха втора поредна победа със същия резултат, този път над Пекарни Чочо. Единственият гол в мача падна в последната минута, като негов автор бе Иван Атанасов след пас на Борислав Рангочев.

Бронзовият медалист от миналия сезон МФК Дубала записа първия си успех, като той бе доста убедителен - с 8:1 над СОД-DSC. Двама играчи се отчетоха с хеттрик - Ивайло Станчев (20`, 31`, 35`) и Пламен Цветков (13`, 28`, 30`), а по веднъж точни бяха Златин Жеков, който откри резултата в първата минута, и Калин Денев, който сложи точка на спора в последната. Почетният гол за загубилите бе дело на Никола Петров, който направи 1:3 в 23-ата.

МФК Макао също записа първи успех в надпреварата, след като надигра МФК Godzila с 4:1. На полувремето "пицарите" водиха в резултата след точен удар в мрежата на Петьо Василев в 15-ата мин. Макао стигна до пълен обрат след почивката с голове на Теодор Иванов (25`), Димитър Ангелов (32`, 39`) и Стоян Димитров (40`).