Обновен: 12:19 | 25 април 2024

Симона Дянкова определена за спортист за септември

За отбор бе определен шампиона по плажен футбол МФК „Спартак“

По материала работи: Деян Михайлов

Националката по художествена гимнастика и капитан на националния ансамбъл на България Симона Дянкова стана спортист на Варна за месец септември. Изборът на варненските спортни журналисти е напълно логичен. Симона грабна световното злато на шампионата в София на обръч и спечели бронзов медал в многобоя със съотборничките си. Гимнастичката спечели и онлайн гласуването с 45,45 %.

За отбор на месеца е определен напълно заслужено и с пълно единодушие тимът по плажен футбол на МФК „Спартак“. Те за пореден  път станаха шампиони на страната и ни представят в престижните европейнки турнири.

За №1 на варненското спортно училище за месец септември е определен боецът Теодор Христов, състезател на СК „Боил“. Той спечели сребро на Световното първенство в Италия на 71 кг, стил К1.