12:37 | 23 октомври 2018
Обновен: 07:43 | 17 април 2024

3 от 3 за ЦСКА и “Любимец-13”

„Лудогорец“ стъпи накриво в Първа лига на МФЛ-Варна

Два отбора са с пълен актив от 9 точки след третия кръг на първенството на Първа лига от МФЛ-Варна. Това са МФК ЦСКА и „Любимец-13“, докато „Лудогорец“ (Доброплодно) направи първа грешна стъпка, допускайки равенство.

"Червените" се утвърдиха на лидерската позиция, след като надделяха с 2:1 над МФК „Макао“. Юлиан Димитров откри резултата в 9-ата минута, а Пламен Иванов успокои своите с второ попадение в 25-ата. Три минути преди края на срещата Димитър Ангелов върна футболистите на „Макао“ в двубоя, но в оставащото време те не успяха да стигнат до равенството.

„Любимец-13“ пък в трети пореден мач би с минимална разлика, но за първи път вкара повече от един гол - цели четири. Галин Милков и компания надиграха с 4:3 МФК „Балерините“. През първото полувреме обаче авансът бе за сребърните медалисти от миналия шампионат. Те повеждаха на два пъти чрез Николай Илиев  и Симеон Георгиев, а между тях Николай Байчев бе изравнил. През втората част събитията на терена бяха доста драматични. „Любимец-1“3 успя да стигне до обрат след два гола на Борислав Рангочев в 22-ата и 32-ата мин. Две по-късно Илиев изравни за „Балерините“, но Байчев се превърна в герой за своите в 38-ата мин., носейки им трета поредна победа.

В третия мач от програмата на кръга за първи път се случиха две неща – „Лудогорец“ не успя да победи, а СОД-DSC стигна до първа точка. Срещата завърши 2:2. Илия Блажев даде аванс на "охранителите" в 5-ата мин., а Валери Даскалов изравни в 10-ата. Символичният гост "докосна" победата след гол на Калин Денев в 28-ата, но две мин. преди края Георги Панайотов донесе точката на "орлите".

МФК „Дубала“ се нареди веднага след първата тройка в класирането, след като постигна втора поредна победа, надигравайки с 3:2 МФК „Волов. Бронзовият медалист от миналата година дръпна с 3:0 след голове на Ивайло Станчев, Пламен Цветков  и  Златин Жеков, а съперникът му се върна в мача чрез Пламен Жеков и Добромир Димитров, но за повече нямаше сили.

МФК „Пекарни Чочо“ записа първата си победа в това първенство, след като надигра с 8:3 Godzila, който се закотви на последната позиция без нито една спечелена точка.