17:03 | 11 ноември 2018
Обновен: 07:38 | 17 април 2024

Ливърпул се справи със слабия Фулъм и оглави класирането в Англия

"Мърсисайдци" спечелиха с 2:0 на своя "Анфийлд"

Ливърпул постигна победа с 2:0 над Фулъм на своя "Анфийлд" в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.Салах даде аванс на домакините четири минути преди почивката, а Шакири удвои преднината на "мърсисайдци" в 53-ата минута и така оформи крайния резултат.Имаше и малко скандален момент в мача, тъй като гол на Митрович при 0:0 не бе зачетен заради спорна засада.Като цяло домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до крайния успех.

След този мач Ливърпул е лидер в класирането с актив от 30 точки, докато Фулъм е на последната 20-а позиция с 5 пункта. Като цяло "мърсисайдци" започнаха много интензивно мача още от първата минута и създадоха опасно положение след само три минути игра, но Салах не успя да засече една топка след нещо между удар и центриране на Мане към далечната греда.В 13-ата минута Шакири стреля от дистанция, но топката така и не успя да намери вратата. Броени минути след това Мане излезе сам срещу вратаря на лондончани, но стреля право в краката му от близка дистанция.В 25-ата минута Фулъм бе на косъм да стигне до изненадващ гол, но Сесеньон от чудесна позиция не успя да намери вратата. Точно десет минути след това Шакири от 20 метра пробва късмета си, но ударът му бе неточен.

Фулъм вкара в 40-ата минута чрез Митрович, но голът не бе зачетен заради спорна засада, а само три минути след това Салах бе изведен чудесно от Робъртсън и излезе сам срещу вратаря, за да реализира.Второто полувреме започна страхотно за домакините и в 52-ата минута Мане принуди Рико да спасява удара му, а при последвалия корнер Шакири засече прекрасно центриране на Робъртсън и в крайна сметка удвои.В 65-ата минута Робъртсън можеше да ознаменува отличното си представяне в мача с попадение, но ударът му бе спасен с вещина от противниковия страж. В оставащите около половин час до края на мача нямаше кой знае какви фрапантни положения и резултатът остана непроменен.

Ливърпул - Фулъм 2:0