Обновен: 07:38 | 17 април 2024

Сити си го върна на Юнайтед и отново оглави класирането

"Гражданите" спечелиха с 3:1 на свой терен

По материала работи: Юлиян Атанасов

Шампионът на Англия Манчестър Сити успя да вземе голямото градско дерби срещу Манчестър Юнайтед с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.Давид Силва вкара първото попадение за домакините, след като бе точен в 12-ата минута и така даде аванс на тима си.В 48-ата минута Агуеро удвои, а десет минути след това Марсиал от дузпа намали. В 86-ата минута Гюндоган оформи крайния резултат. По този начин "гражданите" си върнаха първото място в класирането, след като Ливърпул ги измести за няколко часа. Тимът е лидер с 32 точки. Юнайтед пък заема незавидната за клуб от подобен калибър 8-а позиция с 20 точки. С този успех "гражданите" си го върнаха тъпкано на "червените дяволи" за домакинската загуба с 2:3 през миналия сезон отново на "Етихад".

Срещата започна активно за Сити и секунди след старта на мача Бернардо пробва мерника си с удар от дистанция, който обаче премина встрани вратата. Броени минути след това и Фернандиньо пробва късмета си от дистанция. И неговият удар обаче бе неточен.В 10-ата минута Агуеро засече топката по посока противниковата врата, но играч на Юнайтед изчисти топката пред голлинията. Само две минути след това Сити стигна закономерно до попадение.

Бернардо върна една центрирана топка успоредно на голлинията и Давид Силва не сгреши, за да даде аванс на тима си.В крайна сметка до края на полувремето нямаше кой знае какви фрапантни положения пред двете врати, а Сити умело успяваше да задържи своя крехък аванс.Второто полувреме започна страхотно за Сити и три минути след подновяването на играта Агуеро направи двойно подаване с Марез и след това отправи силен удар в близкия ъгъл, за да удвои аванса на тима си.

Все пак обаче Юнайтед успя бързо да се върне в мача, след като в 56-ата минута Едерсон фаулира Лукаку в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана с лекота от Марсиал. В 67-ата минута Де Хеа спаси вратата си след удар на Фернандиньо и попречи на бразилеца да реши всичко в този мач, а през следващите няколко минути Моуриньо реагира и пусна в игра Мата и Санчес с цел да раздвижат играта в предни позиции. Това обаче не даде нужния резултат.В 86-ата минута Бернардо намери с прекрасно центриране Гюндоган зад защитата и германецът останал сам срещу вратаря от близка дистанция оформи крайния резултат.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:1

1:0 Давид Силва 12