14:50 | 14 ноември 2018
Обновен: 23:09 | 19 април 2024

15-годишните “моряци” газят в Пловдив

Станислав Стоянов: Това бе един от най-добрите ни мачове от началото на сезона

15-годишните футболисти от школата на „Черно море“ постигнаха победа с 5:3 при гостуването си на „Ботев“ (Пв) в мач от 12-ия кръг на Елитната група в тази възраст.
“Моряците” поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Милен Николов. Футболистът на “зелено-белите” бе изведен сам срещу вратаря от Серги Кешкерян и хладнокръвно реализира за 1:0. В 15-ата минута Николай Златев проби през центъра, премина през четирима играчи на Ботев и останал очи в очи със стража на домакините покачи на 2:0.

В 32-рата “канарчетата” намалиха резултата, а само пет минути след почивката варненци отбелязаха на 3:1. Берк Бейхан засече с крак топката след центриране от корнер и матира стража на пловдивчани за трети път в мача. Четири минути след попадението домакините отново намалиха – 2:3, а до 63-ата минута „Черно море“ отбеляза нови два гола. Първо Николай Златев стреля от пряксвободен удар, топката срещна сглобката на вратата, а при добавката точен бе Серги Кешкерян. Малко след това Николай Златев се озова сам срещу вратаря след двоен пас със Симеон Цветанов и вкара за 5:2.

В последната минута на двубоя в Пловдив домакините стигнаха до трети гол, с който оформиха и крайния резултат.

“Това бе един от най-добрите ни мачове от началото на сезона. Доволен съм от момчетата, но имам леки забележки към защитата”, каза треньорът на Станислав Стоянов.