20:57 | 14 ноември 2018
Обновен: 07:37 | 17 април 2024

Левски Лукойл спечели групата си след 11-а поредна победа

"Сините" се наложиха над "Катая" със 102:95

Баскетболният шампион на България "Левски Лукойл" си гарантира първото място в групата на турнира ФИБА Къп, след като победи финландския "Катая" със 102:95 в среща от петия кръг, съобщи bTV. Така "сините" удължиха победната си серия през сезон 2018/19 на 11 поредни успеха.

В последния си мач от тази фаза столичани ще гостуват на гръцкия "Арис" на 21 ноември.

Първите две четвърти бяха много оспорвани, като на почивката финландските домакините водеха с 58:53. В третата четвърт гостите записаха отлична серия и намалиха на 72:75, а 90 секунди преди края на мача резултатът бе 95:95. Баскетболистите на Константин Папазов обаче показаха отлична игра и след 7 поредни точки решиха изхода на срещата в своя полза.

Най-резултатни за българите бяха Деян Иванов и Христо Захариев с по 21 точки, а Патрик Рембърт добави 19.

За "Катая" 20 точки вкара Винсънт Симпсън, а с 19 се отличи Раян Райт.