Обновен: 13:04 | 25 април 2024

15-годишните “моряци” изпуснаха "Ботев" (Враца)

Варненци направиха 1:1 у дома

По материала работи: Борис Проданов

Отборът на Черно море завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Враца в мач от 13-ия кръг на Елитната група до 15 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост във Варна.

“Моряците” откриха резултата в 30-ата минута чрез Симеон Иванов, а до края на полувремето изпуснаха още няколко добри ситуации за гол.

През втората част варненци пресираха съперника в собствената му половина, който от своя страна разчиташе на контраатаки. Николай Златев можеше да покачи на 2:0 в средата на второто полувреме, но ударът му с глава бе избит от голлинията от играч на гостите. Малко след това Мирослав Маринов от състава на Ботев Враца се ориентира най-добре при eдна избита топка и с удар извън наказателното поле реализира за 1:1. Веднага след гола футболист от Враца получи втори жълт картон за провокация към зрителите на стадиона.

До края на срещата варненци търсиха победата, но така и не съумяха да реализират втори гол въпреки численото си преимущество.

Съставът на Черно море: Ангел Дочев, Никола Атанасов, Делян Илиев, Валентин Вълчев, Мартин Илиев (65-Дойчин Дочев), Николай Златев, Симеон Цветанов, Берк Бейхан, Милен Николов (55-Велиан Момчилов), Серги Кешкерян (50-Алекс Костов), Марин Петков.