20:32 | 9 декември 2018
Обновен: 02:25 | 28 февруари 2024

Реал с икономична победа над Уеска

"Белия балет" се наложи с 1:0

Реал Мадрид стигна до минимална победа 1:0 над Уеска в двубой от 15-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ел Алкорас"Футболистите на треньора Сантяго Солари владееха положението почти през цялото време и заслужено стигнаха до победата, благодарени на Гарет Бейл, който се разписа още в 8-ата минута на срещата. Все пак трябва да се отбележи, че домакините пропуснаха няколко чисти ситуации, които можеха да изненадат неприятно "белия балет".Така Реал е на 4-ото място в класирането с актив от 26 точки, с 2 по-малко от третия Атлетико Мадрид и втория Севиля. Уеска пък копае дъното със скромните 7 пункта от 15 мача.

Гостите поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и създадоха след само няколко секунди игра. Вратарят на домакините Александър Йованович трябваше се намеси преди Гарет Бейл да получи добро извеждащо подаване.В 6-ата минута Давид Ферейро се освободи от Лукас Васкес и подаде към Кучо Ернандес, който спечели корнер. След изпълнението Чаби Ечейта се извиси над всички но насочи топката на сантиметри от лявата греда.

Две минути по-късно гостите поведоха в резултата. Алваро Одриосола напредна отдясно и сложи топката на крака на Гарет Бейл, който нацели топката от воле и не остави никакви шансове на Йованович.В 23-ата минута домакините се измъкнаха по прекрасен начин от висока преса на "белите" и организираха хубава атака, която с остро центриране, но Маркос Йоренте геройски подложи крак и изби в корнер.В 32-ата минута Бейл напредна добре, финтира Пулидо и центрира от аутлинията, търсейки Лукас Васкес. Футболистът скочи, но отстана под топката. Така първото полувреме приключи без повече голове.

Втората част на срещата започна добре за домакините, които пропуснаха много чиста ситуация. Гонсало Мелеро беше в добра позиция и засече центриране от крилото, но ударът му с глава от малкото наказателно поле не беше достатъчно точен и топката се размина на сантиметри от лявата греда.

В следващите минути "белия балет" контролираше случващото се на терена, търсейки ново попадение във вратата на Уеска. Домакините обаче бяха добре подредени в защита и чакаха своя шанс за контраатака.В 70-ата минута Бейл бе прекрасно изведен. Нападателят стигна до топката и се озова очи в очи с Йованович. Уелсецът нанесе диагонален удар от движение, но топката се чукна в рaмото на стража и излезе в корнер.В последните минути на срещата Кучо Ернандес направи сериозен пропуск пред вратата на Тибо Куртоа. Нападателят овладя с бедро и от опасно близко разстояние шутира над гредата.

Уеска - Реал 0:1

Голмайстори: Гарет Бейл (8')

Уеска: Йованович, Мирамон, Инсуа, Пулидо, Ечейта, Ферейро (Гюрлер 76'), Нунес (Мелеро 19'), Гомес, Ривера, Авила (Лонго 85'), Кучо

Треньор: Франсиско Родригес

Реал: Куртоа, Одриосола, Рамос, Варан, Карвахал, Йоренте, Модрич (Иско 66'), Себайос (Валверде 58'), Лукас, Бейл (Асенсио 76'), Бензема

Треньор: Сантяго Солари