Славия завърши есенния дял с победа

"Белите" разбиха "Верея" с 4:0

По материала работи: Пламен Янков

Снимка Sportal.bg

"Славия" завърши с победа есенния дял в Първа лига. Столичани победиха лесно с 4:0 у дома аутсайдера "Верея" в двубой от 20-ия кръг в шампионата, съобщи bTV.

"Белите" можеха да поведат в резултата още преди изтичане на първата минута. Илиян Мицански стреля от наказателното поле, но топката се отби в гредата и попадна в Георги Йомов, който също нацели страничния стълб зад Богомил Цинцарски.

В петата минута нов шут на Галин Иванов срещна напречната греда на вратата на старозагорци. Последваха нови пропуски на Стефан Ашковски и Мицански, за да се стигне до 17-ата минута. Тогава Янис Карабельов стреля точно от наказателното поле и топката спря в мрежата на гостите.

В 27-ата минута Галин Иванов центрира отдясно и Ашковски и след това Карабельов от съвсем близка дистанция не успяха да вкарат втори гол за домакините.

Логичното се случи само две минути след това. Галин Иванов беше оставен сам в малкото наказателно поле след подаване на Ашковски, но стреля слабо, а вратарят Цинцарски се вкара автогол в опита си да парира удара на национала.

След почивката темпото спадна, но домакините достигнаха до нови два гола, а с пропуск се отличи Галин Иванов.

В 67-ата минута Ашковски центрира към Мицански, който отблизо се разписа във вратата на "Верея" след нова грешка в отбраната на гостите.

Пет минути след това отново бившият национал Ашковски се разписа при добавка след удар на Александър Александров и спасяване на Богомил Цинцарски.

До края на двубоя пропуски пред вратата на гостуващия тим направиха голмайсторът Карабельов и Георги Йомов.

След този успех "Славия" има актив от 24 точки на девето място, докато "Верея" е на 14-та позиция със само 5 спечелени точки.

Състави

"Славия": 32. Стергиакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов (23. Узунов 83'), 35. Йомов, 33. Иванов (к) (20. Кръстев 76'), 37. Ашковски (17. Цветанов 71'), 22. Мицански

"Верея": 22. Цинцарски, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев (к), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 32. Рюстемов, 8. Станчев (30. Аличков 83'), 11. Вушорович (21. Илиев 46'), 77. Мартинович (9. Маламов 46')