13:57 | 18 декември 2018
Обновен: 07:24 | 17 април 2024

„Пекарите“ нанесоха първо поражение на „Любимец-13“

ЦСКА с четвърта поредна победа

Лидерът в класирането на Първа лига от МФЛ-Варна – „Любимец-13“, записа първата си загуба в първенството. Тя дойде в 11-ия кръг и изненадващо му бе нанесена от предпоследния в класирането тим на „Пекарни Чочо“, който досега имаше само 3 точки от 10 двубоя. Още по-неочакван е резултатът - 5:0. Валентин Господинов откри резултата още във втората минута, а Деян Давидов направи 2:0 до почивката с точен удар в 18-ата мин. Отново той увеличи разликата в първата минута на втората част. „Любимец-13“ правеше всичко възможно да намали резултата, но Никола Николов обезкуражи съперника, правейки 4:0 в 35-ата. Точка на спора сложи Деян Давидов, който оформи хеттрика си в 38-ата. Любопитното е, че той даде асистенции за другите два гола на тима си.

От грешната стъпка на лидера се възползва МФК ЦСКА. Шампионът от последните две години се приближи на три точки от първото място след успех с 4:1 над „Волов“. Той бе четвърти поред и общо осми за "червените" този сезон. Юлиан Димитров откри резултата във втората мин., а в деветата отново той направи 2:0. Димитър Петев се разписа в 18-ата и двата тима се оттеглиха на почивката при съотношение 3:0. В първите минути на втората част Добромир Димитров върна един гол за Волов, но Иван Жеков оформи крайния резултат малко преди края на двубоя.

Третият в класирането МФК „Дубала“ записа равенство в този кръг - 1:1 срещу коравия тим на СОД-DSC. "Охранителите" поведоха в резултата още в третата мин., когато гол вкара Момчил Димитров. Играещият мениджър на „Дубала“ Ивайло Станчев успя да изравни в 16-ата. В първите минути на второто полувреме червен картон получи Севдалин Стайков от състава на бронзовите медалисти.

В един от най-завързаните мачове на този 11-и кръг МФК „Балерини“ продължи възходящото си представяне и записа трета поредна победа, надигравайки „Лудогорец“ (Доброплодно) с 2:0. Последният двубой от този кръг не се проведе и МФК „Макао“ записа служебна победа с 5:0 над Godzila.