20:52 | 12 януари 2019
Обновен: 02:37 | 28 февруари 2024

Балкан отнесе и Спартак с разлика

Спечели и втория си мач в рамките на седем дни

Балкан (Ботевград) изпраща успешна седмица, след като спечели и втория си мач в рамките на седем дни, съобщи sportal.bg. След изразителния триумф срещу Левски Лукойл в евротурнирите, сега сребърните медалисти от миналия сезон в НБЛ победиха с разлика и Спартак (Плевен) - 92:58, като по този начин се поздравиха с осмия си успех в тринадесет мача.

Равностойна първа част, завършила 20:19 за Балкан, не предвещаваше очертаващия се разгром. Тимът на Небойша Видич обаче вкара двойно повече от гостуващия отбор до почивката, за да поведе с 44:31, а добрата игра продължи и през второто полувреме, като в третия период балканци добавиха още девет точки към преднината си - 67:45. Разликата продължи да расте и във финалните 10 минути, за да се стигне до крайното 92:58.

Микаел Хопкинс завърши като най-резултатен за Балкан с 15 точки, Здравко Христов се включи с 13 за само 8 игрови минути, а Крис Минков, Павлин Иванов и Брендън Браун вкараха по 12 точки всеки. Денислав Вутев единствен премина границата от 10 точки за Спартак, реализирайки 17.