09:11 | 15 януари 2019
Обновен: 12:20 | 17 април 2024

Червен картон, дузпа и автогол приближиха "Манчестър Сити" до "Ливърпул"

"Гражданите" с класически успех над "Уулвърхемптън"

"Манчестър Сити" победи като домакин "Уулвърхемптън" с 3:0 в последен мач от 22-ия кръг на английската Висша лига, съобщи bTV. Две попадения за успеха на шампионите вкара Габриел Жезус, а капитанът на гостите Конър Коуди си отбеляза автогол.

Така тимът на Хосеп Гуардиола, който бе с човек повече от 19-ата минута заради директен червен картон на Вили Боли от състава на "вълците", отново се доближи на 4 точки от лидера "Ливърпул". "Манчестър Сити" е втори с актив от 53, а мърсисайдци имат 57 пункта. "Уулвърхемптън" пък е 11-и с 29 точки.

На "Етихад" "Сити" откри резултата в 10-ата минута, когато Лерой Сане проби по лявото крило и намери отлично Габриел Жезус в наказателното поле. Бразилецът изпревари вратаря Руи Патрисио и прати топката в мрежата. Девет минути по-късно "Уулвърхемптън" остана с 10 души заради грубо влизане на Вили Боли в краката на Бернардо Силва.

В 39-ата минута Габриел Жезус удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Райън Бенет срещу Рахим Стърлинг.

През втората част "Сити" очаквано продължи да доминира и оформи класическата си победа в 78-ата минута, когато Кевин Де Бройне центрира, а Конър Коуди си вкара автогол.

За "Манчестър Сити" това е 17-а победа от началото на сезона. В следващия кръг "гражданите" гостуват на последния "Хъдърсфийлд", докато "Уулвърхемптън" приема "Лестър".