Обновен: 17:13 | 16 март 2024

Брадата и Гордън спряха Езерняците

Хардън с 48 точки при трудния успех на Хюстън над Лейкърс

По материала работи: Юлиян Атанасов

Младият тим на ЛА Лейкърс бе на път да спечели още една знаменита победа, този път при гостуването си в Хюстън, но Джеймс Хардън и Ерик Гордън не позволиха това да се случи. Брадата наниза 48 точки, а неговият съотборник добави 30, 16 от които в края на редовното време и продължението, за да могат Ракетите да измъкнат 138:134 след допълнителни 5 минути.

Езерняците водеха с 21 точки през първото полувреме и все още бяха напред при 118:112 41 секунди преди края. Хардън обаче наниза тройка, а след това Ланс Стивънсън пропусна. Брадата бе фаулиран и вкара два наказателни изстрела, но след това и Зубац не сбърка. При последната възможност Гордън обаче наниза тройка, за да изравни и да прати мача в продължение. То започна с нови 3 точки на Гордън, Хардън след това добави още една бомба от дистанция. Езерняците не се отказаха 40 секунди преди края резултатът бе 132:132. Хардън и Гордън вкараха по един наказателен изстрел, а Езерняците направиха пропуски и грешки, за да загубят.

Въпреки това калифорнийци продължават битката за плейофите с показатели 25-22, като очакват скоро и завръщането на ЛеБрон Джеймс. Тексасци са с 26-19 и не спират да разчитат на Хардън. Останалите резултати: Шарлът – Финикс 135:115, Детройт – Сакраменто 101:103, Индиана – Далас 111:99, Орландо  - Милуоки 108:118, Атланта – Бостън 105:113, Торонто – Мемфис 119:90, Чикаго – Маями 103:117, Денвър – Кливланд 124:102.

gol.bg

Четете още: Емери: Всичко на терена ни се получи, трябва да показваме такава игра във всеки мач