12:59 | 19 февруари 2019
Обновен: 14:26 | 25 април 2024

ЦСКА и „Любимец-13“ с пестеливи победи

„Армейците“ запазиха минималният си аванс в Първа лига на МФЛ-Варна

Новият лидер в класирането на Първа лига от МФЛ-Варна МФК ЦСКА записа победа с 2:0 над СОД-DSC в мач от 18-ия кръг на надпреварата. Развръзката дойде през второто полувреме като и двата гола бяха дело на Петър Иванов. Той се разписа в 24-ата и 32-ата мин.

След две поредни загуби „Любимец-13“ се върна на победния път. Галин Милков и компания надиграха МФК „Волов“ с 2:0 и запазиха точката разлика с първия ЦСКА. И в този двубой попаденията паднаха през втората част. Даниел Михов откри в 25-ата мин., а Иван Атанасов вкара 3 по-късно.

МФК „Макао“ излезе на четвъртото място в класирането след успех с 5:3 над „Лудогоец“ (Доброплодно) в изключително интересен двубой, минал през много обрати. Това бе четвърта поредна победа за "магазинерите", които вече пет мача са без загуба. "Орлите" откриха чрез Мартин Димитров, който бе точен в 3-ата мин., а Димитър Ангелов и Вилиян Денчев направиха резултата 1:2 с попадения в рамките на минута. Никола Петров си отбеляза автогол за 2:2 в 14-ата мин., а в 16-ата Илиян Баев даде отново аванс на Лудогорец. След почивката Макао вкара три безответни гола чрез Николай Ненков, Вилиян Денчев и Димитър Ангелов  и стигна до победата.

МФК „Балерини“ разгроми с 6:1 МФК „Пекарни Чочо“ и събра 31 точки, с които е на пето място. Две попадения за успеха вкара Николай Илиев, по веднъж се разписаха Радослав Матеев, Светослав Александров и Симеон Георгиев, а автогол си отбеляза Атанас Алексиев. За "пекарите" точен бе Стоян Димитров.

Третият в подреждането МФК „Дубала“ записа служебна победа с 5:0 в този кръг над отказалия се тим на Godzila.
С тези двубои приключиха две от трите завъртания в първенството на Първа лига.