Обновен: 07:01 | 17 април 2024

Левски с първа победа при Дерменджиев, Божинов напусна контузен

Сините спечелиха с 2:0 като гости на Витоша Бистрица

По материала работи: Пламен Янков

"Левски" записа първи успех под ръководството на Георги Дерменджиев, съобщи bTV. "Сините" спечелиха с 2:0 като гости на "Витоша" Бистрица, но дадоха свидна жертва преди дербито с ЦСКА в неделя. В края на днешния мач от 22-ия кръг на първенството влезлият като резерва Валери Божинов се контузи и напусна терена, тъй като "Левски" вече бе извършил трите си смени.

През първото полувреме тимът на Дерменджиев владееше инициативата и постепенно притисна съперника. Стигна се до 22-ата минута, когато Давиде Мариана открадна топката в центъра на терена, напредна и подаде отлично към Паулиньо. Бразилецът не сбърка сам срещу вратаря и изведе отбора си напред.

Малко преди почивката Станислав Костов, с 16-ия си гол от началото на сезона, удвои аванса на "Левски".

В 68-ата минута Валери Божинов влезе на мястото на Мариани, но напусна контузен. Нападателят получи травма в глезена в самия край на двубоя. Той демонстрира притеснение, че може да бъде изваден от терените за известно време, но това ще стане ясно след напревените му прегледи.

С тези три точки "Левски" е трети, вече на 3 зад ЦСКА и на осем от лидерa и шампион на страната "Лудогорец".

Съставите

"Витоша": Християн Василев, Румен Гьонов, Петко Цанков, Михаил Милчев, Георги Купенов, Юлиян Попев, Четин Садула, Георги Азмин, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов

"Левски": Николай Михайлов, Милош Цветкович, Нуно Рейш, Давид Яблонски, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Паулиньо, Жерсон Кабрал, Станислав Костов