08:56 | 18 март 2019
Обновен: 15:02 | 15 април 2024

ПСЖ отпадна от Шампионската лига, но мачка във Франция

Анхел Ди Мария вкара два гола и подаде за още един при победата с 3:1 срещу Олимпик Марсилия

Анхел Ди Мария вкара два гола и подаде за още един при победата на Пари Сен Жермен с 3:1 срещу Олимпик Марсилия в последен мач от 29-ия кръг на френското футболно първенство. По този начин столичаните поведоха с 20 точки на върха пред отбора на Лил, който загуби срещу Монако с 0:1 в петък, пише Gol.bg.

Пари Сен Жермен поведе във втората минута на добавеното време, когато Килиан Мбапе се възползва от асистенция на Ди Мария и откри резултата. Валер Жермен все пак изравни секунди след началото на втората част, но Ди Мария вкара нови два гола за домакините.

Той се разписа за 2:1 в 55-та минута, а 11 по-късно вкара пряксвободен удар от около 26 метра за крайния резултат. Мбапе пък пропусна дузпа в добавеното време, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Между двата гола на Ди Мария беше изгонен вратарят на марсилците Стийв Манданда, който спря с ръка извън наказателното поле голова атака на Пари Сен Жермен. Загубата остави Олимпик на четвърто място с точка пред Сент Етиен и Реймс, които победиха съответно Каен с 5:0 и Нант с 1:0 през уикенда.

Четете още: Ливърпул и Манчестър Сити влизат в здрава битка за бранител на Бенфика