Варна 13°
10:02 | 18 март 2019
Обновен: 17:55 | 20 април 2024

"Сивите гъски" и "динамитите" с нови победи във Втора лига на МФЛ-Варна

Нови победи записаха първите два отбора в класирането на Втора лига от МФЛ-Варна - Grey goose и TNT. "Сивите гъски" са все по-близо до титлата, след като надиграха в този 20-и кръг МФК Владислав с 6:4  и запазиха аванса си от 13 точки пред втория в подреждането. Успехът обаче не дойде особено лесно, тъй като 10 минути преди края резултатът бе 3:3. За лидера вкараха Станислав Ников, Стиван Атанасов и Стефан Николов, а за владиславци точни бяха Свилен Горев, Емил Исаев и Александър Чернев. Победата на Grey goose донесе Тони Атанасов, който реализира хеттрик през втората част. С тези свои три гола той дръпна сериозно на върха при реализаторите с 27 попадения, с 4 повече от втория Йордан Николов. Светослав Славов също записа името си на таблото за Владислав в този мач.

"Динамитите" победиха с 3:1 FC INTERSTARS в този кръг и продължават да имат шансове за първото място, макар и само на теория. Радослав Йорданов откри резултата в 6-ата мин., а Радостин Неделчев удвои в 22-ата. "Звездите" намалиха чрез Мирослав Минков в 24-ата, а Галин Иванов оформи крайния резултат в 35-ата.

След този успех TNT вече води с цели 9 точки на третия MFC PULSE, който в този кръг изненадващо бе надигран с 3:1 от МФК Хищници. На полувремето резултатът бе 2:0 след два гола на Станислав Михайлов, а Диан Найденов увеличи разликата в 23-ата. Силите на заемащия "бронзовата" позиция стигнаха за само един гол, дело на Красен Георгиев (27`).

Представящият се много силно в последните седмици тим на АФК Абсолют най-после се отлепи от последното място и вече е осми, след като победи в голов трилър Сони-М с 4:3. Отборът поведе с 2:0 чрез Бертан Рахим (7`) и Николай Стоянов (12`). Йордан Николов върна едно попадение в последните секунди на първата част, а Илиян Илиев успя да изравни в 22-ата мин. Здравко Великов даде нов аванс на Абсолют в 31-ата мин., а в 35-ата Йордан Николов направи 3:3. Само секунди по-късно отново Здравко Великов се разписа и така донесе победата на своя тим.

АФК Албион се утвърди на петото място след победа с 3:0 над МФК Ботев-18. Два гола за този успех вкара Ивайло Янков (4`, 34`), а веднъж точен бе Теодор Кожухаров (16`).

Този 20-и кръг бе един от доста резултатните през сезона, като в петте двубоя паднаха 28 гола. Те можеха и да са повече, но футболистите удариха цели 11 греди.