Варна 11°
10:00 | 25 март 2019
Обновен: 03:04 | 28 февруари 2024

"Сивите гъски" с втора грешна стъпка във Втора лига на МФЛ-Варна

Втора грешна стъпка направи лидерът в класирането на Втора лига от МФЛ-Варна Grey goose. След единствената си загуба с 0:1, дошла от MFC PULSE в 9-ия кръг, в 21-вия "сивите гъски" направиха 4:4 срещу Сони-М. Това стана след късна драма като съперникът изравни с два гола в последната минута. Водачът в таблицата допусна допусна ранен гол в своята врата, дело на Симеон Тодоров (4`). Grey goose успя да обърне резултата до 3:1 чрез Николай Николаев (5`), Цанко Иванов (32`) и Стефан Николов (33`). Симеон Тодоров намали в 34-ата мин., а в 39-ата Цанко Иванов покачи на 4:2. Тъкмо, когато "сивите гъски" мислеха, че са постигнали 19-ата си победа, Петьо Стоянов успя да се разпише, а в последните секунди Тодоров оформи хеттрика си, донасяйки точка на Сони-М.

МФК TNT успя да се възполза от ремито и с победа с 6:2 над МФК Ботев-18 скъси разликата до първото място на 11 точки шест кръга преди края. "Канарчетата" поведоха с ранен гол на Стилиян Тръпков (2`), но още до почивката "динамитите" обърнаха с две попадения на Никола Иванов (4`, 10`). През втората част Никола Иванов се разписа още два пъти - в 35-ата и 39-ата мин., а по веднъж точни бяха Деян Стоянов (23`) и Данаил Димов (30`). Недялко Иванов също записа името си на таблото за Ботев-18 с гол в 37-ата мин.

Третият в таблицата MFC PULSE се разправи със 7:2 с последния FC INTERSTARS. Двама футболисти на тима се отчетоха с хеттрик - Стефан Стефанов, който бе точен в 6-ата, 26-ата и 31-ата, и Теодор Иванов, реализирал в 12-ата, 22-ата и 39-ата мин. За успеха се разписа и Красен Георгиев (24`). Мирослав Минков вкара почетните попадения за "звездите" в 29-ата и 40-ата мин.
МФК Владислав записа шестата си победа през сезона, надигравайки с 3:2 АФК Албион. Още на почивката резултатът бе 3:1 след голове на Емил Исаев (5`), Владимир Иванов (10`) и Милен Славов (12`) за владиславци и Антон Балев (17`) за "островитяните". През втората част Ивайло Янков вкара още един гол за Албион, но за повече силите на тима не стигнаха.

АФК Абсолют продължи представянето си във възходяща линия, като в този кръг би с 2:1 МФК Хищници. Бертан Рахим откри за символичните домакини в 8-ата мин., а Петър Великов изравни в 18-ата. Рахим донесе успеха на своя тим в последната минута на двубоя.