18:59 | 22 април 2019
Обновен: 11:06 | 17 април 2024

Царско село влезе в елита

Тимът воден от Никола Спасов удържа равенство с 10 човека на ЦСКА 1948

„Царско село" си осигури историческо участие в Първа лига. Отборът, воден от Никола Спасов, подпечата изкачването си в елита с равенство 0:0 срещу "ЦСКА 1948". Лидерът във втората дивизия се нуждаеше от точка, за да си осигури изкачване в елита.

"Царско село" си гарантира първото място във Втора лига пет кръга преди края. През целия сезон съставът има 22 победи, две равенства и една загуба.

Изкачването на "Царско село" дава възможност през следващия сезон в елита шест от всичките 14 отбора да са от София. Това би станало, ако "Септември" и "Витоша" запазят местата си в Първа лига.

"ЦСКА 1948" е четвърти и продължава да спори с "Арда" и "Монтана" за класиране в тройката, което ще осигури плейоф за влизане в елита. Така е възможно в Първа лига догодина да има седем софийски отбора, което се е случвало единствено през 1953 г.

Двубоят не беше особено вълнуващ. През първата част Реян Даскалов от домакините беше изгонен в 27-ата минута с директен червен картон, след като сгреши, изгуби топката и извърши нарушение срещу Чавдар Ивайлов.

"ЦСКА 1948" имаше най-добрата възможност преди почивката, но без успех. След почивката головите положения отново бяха рядкост, като "Царско село" организира две добри атаки. Най-добрите шансове се откриха пред Янко Сандански от гостите. Първо халфът удари греда след изпълнение от пряк свободен удар. В последната минута на редовното време опит за прехвърляне от Сандански беше осуетен от вратаря Мартин Димитров, който изби в корнер.