10:45 | 23 април 2019
Обновен: 04:40 | 17 април 2024

Как се представи школата на Черно море през изминалата седмица

Пет победи, равенство и загуба записа школата на Черно море в мачовете си от изминалата седмица, съобщава chernomorepfc.bg.

Юношите старша възраст взеха категорична победа при гостуването си на Янтра Габрово в отложен мач от 16-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците” разпиляха съперника с 6:0. Два гола за успеха реализира Петър Вуцов, а по един добавиха Велислав Василев, Георги Топалов, Данаил Димови и Христо Иванов. В следващия кръг талантите на Мартин Христов гостуват на Ботев в Пловдив. Срещата е от 13 часа на 25 април (четвъртък).

Младшата на “моряците” вкара четири гола на Сокол Марково в мач от 23-ия кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. Хеттрик отбеляза Паоло Пасков, а Джан Хасан се отчете с едно попадение. В следващия кръг тимът, воден от Тодор Каменов, гостува на Лудогорец в Разград. Мачът е на 25 април (четвъртък) от 14 часа.

15-годишните таланти на варненската школа записаха класически успех с 3:0 срещу Национал (София) в мач от 23-ия кръг на Елитната група. На стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост страхотно представяне записа Николай Златев, който се отчете с два гола и асистенция. Веднъж точен бе и Алекс Костов. В следващия кръг Черно море гостува на Лудогорец. Мачът е на 25 април (четвъртък) от 12 часа.

Талантите, родени 2003 година, с треньор Николай Кънчев, направиха 2:2 при гостуването си на Добруджа, а 2005 година с наставник Георги Попов, победиха същия съперник с 1:0 с гол на Любо Найденов.

Възпитаниците на Калоян Георгиев – 2006 година пък разпиляха Добруджа във Варна с 13:1. Гостите поведоха в резултата в самото начало на двубоя, но “моряците” много бързо отказаха мераците на съперника. Цели четири попадения отбеляза Александър Киров, а по един хеттрик записаха Златан Бонар и Петър Маринов. Два гола вкара Кристиян Евдокиев, а един добави Пламен Аршев.

Набор 2007 година отстъпиха с 1:2 гостуването си на Аристон (Русе). Възпитаниците на Тодор Марев играха силно срещи година по-големите футболисти на съперника и малко не им достигна да си тръгнат с точка от крайдунавския град. Голът за варненци отбеляза Васил Касабов.

Децата, родени 2008 година, участваха на силния турнир в Трявна -Challenge cup 2019. Младите “моряци” на Страхил Байчев играха силно при година по-големите и завършиха на 6-о място, след две победи и две загуби в своята група. В спора за 5-ото място отстъпиха на Нефтохимик.

Най-малките представители на академията на “моряците” 2009-а и 2010 година нямаха мачове през изминалата седмица, а тези 2011 година все още не участват в първенство.