Варна 10°
14:19 | 24 април 2019
Обновен: 13:42 | 19 април 2024

Мирослава Минчева с по-добър резултат от Бонева и Гроздева на Световната купа в Пекин

Младата състезателка завърши на 29-о място на 10 метра пистолет

Мирослава Минчева завърши на 29-о място на 10 метра пистолет за жени на Световната купа по спортна стрелба в Пекин, Китай, съобщи sportal.bg.

Младата състезателка от Търговище, която е европейска шампионка за девойки от 2017 година, засенчи именитата си съгражданка Антоанета Бонева и двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева, които останаха по-назад в класирането на дисциплината.

Минчева записа резултат 572 точки и остана на 6 точки от влизане във финала.

Антоанета Бонева и Мария Гроздева се представиха под възможностите си. Двете елитни български състезателки завършиха с еднакъв резултат в квалификациите - 567 точки, като заради по-силна последна серия Бонева е 47-а, а Гроздева се нареди 49-а.

Победителка на 10 метра пистолет стана корейката Ким Мин Джин с финал от 245 точки. Рускинята Виталина Бацарашкина е втора с 240,6, а трета е унгарката Вероника Майор с финал оет 220,5 точки.

На пушка от три положения Антон Ризов остана 34-и с 1164 точки. Победител е чехът Филип Непейчал с финал от 458.7 точки.