21:15 | 16 май 2019
Обновен: 03:23 | 28 февруари 2024

Категоричен Балкан се класира за финал в НБЛ

Възпитаниците на Небойша Видич се наложиха с 81:65 над Левски Лукойл

Отборът на Балкан (Ботевград) ще се изправи срещу Левски Лукойл в битка за титлата в Националната Баскетболна Лига през сезон 2018/19, съобщи sportal.bg. Това стана възможно, след като тази вечер възпитаниците на Небойша Видич се наложиха с 81:65 (17:18; 21:15; 23:19; 20:13) в мач №5 от полуфиналните плейофи и спечелиха серията с общ резултат 3:2 победи.

Микаел Хопкинс беше над всички в състава на гостите – 17 точки и 12 борби, а Димитър Димитров се отчете с 15 точки.

Конър Франкамп завърши с 14 точки за старозагорци, а Терънс Дженингс завърши с 12 точки.

Предвид важността на двубоя, двата отбора се вкопчиха в здрава битка за всеки сантиметър от терена още от първия съдийски сигнал и бе видимо, че никой не е готов да се предаде без бой. През първата четвърт лидерската позиция смени притежателя си на няколко пъти, като в самия край Берое излезе напред с минимален аванс от една точка – 18:17.

В началото на втория период гостите от Балкан се възползваха от няколко грешки на съперника и поведоха със седем точки – 27:20, като до края на първото полувреме момчетата на Небойша Видич успяха да удържат съперника си и почивката дойде при 38:33 в полза на ботевградчани.

Началото на второто полувреме бе изцяло за баскетболистите на Балкан, които доминираха изцяло и бързо дръпнаха с 15 точки – 53:38 след серия от 15:5 и само четири минути игра. Лошото представяне на Берое принуди Любомир Минчев, като след подновяването на играта старозагорци подобриха значително играта си, но въпреки това, усилията им стигнаха само да заличат шест точки от изоставането си – 52:61 след 30 минути игра.

Заключителните десет минути се развиха изцяло по вкуса на гостите от Ботевград, които нямаха особени затруднения да поддържат и дори да увеличат преднината си, която достигна до 16 точки, за крайното 81:65, което подпечата класирането на Балкан за финала в Националната Баскетболна Лига,

Берое – Балкан 65:81 (18:17; 15:21; 19:23; 13:20)

Берое: Ваклинов, Стоянов, Уайт 11, Франкамп 14, Когинс 10 (Янев 11, Желев 5, Милър 2, Дженингс 12)

Балкан: Павел Иванов 8, Павлин Иванов 9, Браун 11, Хопкинс 17, Гаврилович 6 (Петков 4, Димитров 15, Мулалич 9, Рийд 2)