Варна 10°
20:17 | 18 май 2019
Обновен: 15:53 | 25 април 2024

Драма в Разград с три червени картона и дузпа завърза битката за титлата

Орлите" поведоха, но не успяха да победят Левски, а накрая рискуваха и да загубят на "Лудогорец Арена" дербито от 8-ия кръг на шампионския плейоф

Шампионът Лудогорец пропусна нов мачбол, за да спечели осма поредна титла на България! "Орлите" поведоха, но не успяха да победят Левски, а накрая рискуваха и да загубят на "Лудогорец Арена" дербито от 8-ия кръг на шампионския плейоф, съобщи sportal.bg. Двубоят завърши 1:1, след като Козмин Моци отбеляза от дузпа в 49-ата минута, а Живко Миланов изравни от фаул в 72-ата минута. Реферът Николай Йорданов показа цели три червени картона след почивката. Първо Деян Иванов беше изгонен в началото на втората част за игра с ръка, след която домакините получиха дузпа, която румънецът реализира. С човек повече и гол преднина играчите на Стоев Стоев предчувствуваха титлата, но столичани показаха характер и не се предадоха. Първо Драгош Григоре беше изгонен в 69-ата минута за втори жълт картон. Живко Миланов изравни от фаул в 72-ата минута, но истината е, че нямаше нарушение на Горалски. Пет минути преди края на редовното време Анисе Абел също беше пратен под душа, като и двата червени картона на "зелените" бяха срещу Станислав Иванов.

Накрая "сините" можеха да стигнат до обрат, а в три минутното продължение първо Левски поискаха дузпа, веднага след това и "орлите", но реферът остана безмълвен.

Лудогорец записа четвърти пореден мач без успех и третото поредно равенството, което остави тима на върха със 73 точки, но ЦСКА-София има 68 точки и мач по-малко. Третият Левски пък вече има 66 точки, а след няколко дни излиза срещу "червените".

В двата отбора има общо седем промени от мачовете в предния кръг. "Орлите" смениха четирима футболисти, а "сините" трима.

Шампионът може да спечели поредната си титла още днес. Ако разградчани победят, а малко по-късно ЦСКА-София загуби от Берое, всичко в първенството ще е решено. За Левски двубоят също е важен. "Сините" все още таят надежди да изместят "червените" от второто място. Разликата между двата тима е 4 точки, а само след няколко дни те излизат един срещу друг. Треньорът на "орлите" Стойчо Стоев постигна вече две победи над бившия си тим след завръщането си на "Лудогорец Арена" през март. Той надви първо "сините" с 2:0 на "Герена" в редовния сезон, а след това с 2:0 и на стадион "Васил Левски" в сблъсък от плейофите.

Специалистът е направил четири промени в състава от гостуването на "Българска армия" при равенството 0:0. Наказаният капитан Светослав Дяков, контузените Вандерсон (прасеца) и Марселиньо (адукторите), които са аут до края на сезона, както и Якуб Шверчок са заменени от Серкан Юсеин, Яцек Горалски, Клаудиу Кешерю и Адриан Попа.

Пламен Илиев е на вратата, а Сисиньо, Драгош Григоре, Козмин Моци и Антон Недялков са в защита. Анисе Абел и Горалски са опорните халфове, докато Джоди Лукоки, Юсеин и Попа действат зад Кешерю.

Наставникът на Левски Георги Тодоров направи три промени от успеха с 5:1 над Черно море. Той реши да остави извън групата Кали Тиам, който е с натрупани картони. Иван Горанов няма да играе поради същата причина, като Мартин Райнов и Луи Нганиони ги заменят. Голмайсторът Станислав Костов, който от няколко седмици играе на инжекции, е заменен от Валери Божинов.

Причината затова е, че във вторник е дербито с ЦСКА-София. Вратарят Николай Михайлов е на вратата, а Живко Миланов, Деян Иванов, Нуно Рейш и Нганиони са в отбрана. Илия Юруков и Мартин Райнов действат зад Станислав Иванов, Давиде Мариани и Паулиньо, а на върха на атаката е Божинов.

Пред няколко хиляди зрители в Разград и при много топло време, положения пред двете врати липсват. Григоре, Анисе, Райнов и Божинов получиха жълти картони. Първият удар в една от двете врати беше в 43-ата минута, когато Попа стреля от фаул, но Михайлов спаси. Секунди преди края на първата част Божинов преодоля Горалски на лявото крило и центрира към Станислав Иванов. Младокът пое добре топката пред Недялков, но от малък ъгъл стреля в аут с левия крак.

Втората част започна отлично за домакините. Горалски стреля по диагонала с десния крак, а Михайлов се хвърли и изби. При добавката Кешерю изпревари Деян Иванов и насочи топката към вратата. Бранителят, който се хвърли на шпагат, удари топката с ръка.  Реферът Николай Йорданов първо посочи само бялата точка, докато "сините" протестираха обаче взе решение да изгони Иванов. Така столичани останаха с човек по-малко. Тодоров веднага пусна Седрик Унтонджи и Станислав Костов, сменяйки Юруков и Божинов. Михайлов спря Юсеин, който се опита при добавката да вкара от малък ъгъл.

Още в 55-ата минута гостите можеха да изравнят. Най-добрата атака в мача до този момент започна от Миланов, мина през Иванов и Мариани, след което Паулиньо от добра позиция стреля извън целта.

В 69-ата минута Григоре беше преодолян от Иванов, което накара румънеца да хване нападателя за фланелката, което му костваше втори жълт и съответно червен картон. Така двата тима останаха с 10 човека на терена. Буквално 120 секунди след това "сините" празнуваха, след като Живко Миланов изпълни отлично пряк свободен изстрел, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Илиев. Интересното е, че нарушение за фаула, от който дойде гола нямаше, тъй като Горалски отне чисто топката на Костов.

Попадението е първо на Миланов за Левски от 2015 година, когато отново се разписа срещу Лудогорец, но при равенството 1:1 на "Герена". Голът е негов 12-и за родния клуб, който дойде в мач 197 за "сините".  Равенството отвори мача, като и двата тима тръгнаха да търсят победата. Гостите бяха по-свежи и атакуваха по-опасно.

В 85-ата минута Стаси Иванов изкара втори червен картон за домакините. Той преодоля Анисе, който го фаулира и също получи втори жълт картон, като остави шампионите с 9 души на терена.

Станислав Костов пробва рефлекса на Илиев, който спаси.