Варна 15°
21:52 | 24 май 2019
Обновен: 01:12 | 24 април 2024

Черно море завърши на пето място сезона в Първа лигa

Черно море загуби гостуването си на Лудогорец с 1:4 в мач от последния кръг на Първа професионална лига. “Моряците” завършват на пето място в подреждането с актив от 52 точки. За последно варненци са били пети през сезон 2007/08 година, а досега имат само едно по-предно място – бронзовите медали през 2008/2009 година. Официален дебют за Черно море записа юношата Александър Георгиев, който днес празнува рожден ден.

Тимът на Илиан Илиев не започна срещата по най-добрия начин и допусна гол още в 10-ата минута. Младият страж Иван Дичевски изби топката след центриране около точката на дузпата, но Дяков прати топката към вратата. Мартин Костадинов опита да изчисти с глава, но го направи в гърба на Бакалов за 1:0. В 24-ата “моряците” изравниха. Жоржиньо засече на далечната греда хубаво центриране на Родриго, който бе изведен отдясно с далечен пас на Дани Кики. В 33-ата Лудогорец отново поведе в резултата. Свиерчок се разписва от границата на вратарското поле, след като Патрик Андраде не успя да изчисти, а никой от останалите защитници не реагира. В 40-ата минута Черно море пропусна страхотна възможност оново да се върне в мача. Мирослав Енчев стреля с глава, но Илиев изби от голлинията.

В 58-ата Якуб Свиерчок засече топката в мрежата с глава, след като Моци отклони също с глава центриране от ъглов удар. В 71-вата Якуб Свиерчок оформи своя хеттрик. Нападателят получи хубав пас в наказателното от Доминик Янков и веднага стреля за 4:1.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Мaртин Костадинов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Юго Кононго, Родриго (89-Александър Георгиев), Патрик Андраде, Дани Кики (81-Мехди Фенуш), Васил Панайотов, Мартин Минчев, Жоржиньо (72-Аристот Ндонгала).