Обновен: 16:46 | 25 април 2024

„Атлетик 2002“ спечели национален шампионат по лека атлетика за ветерани

Варненци се прибраха общо с 35 медала

По материала работи: Деян Михайлов

През уикенда в Пловдив се проведе 29-я национален шампионат по лека атлетика за ветерани. Участие взеха осем отбора с общо 145 състезатели. Варненските лекоатлети-ветерани отново бяха победители. Първото място при жените спечелиха състезателките на клуб "Атлетик - 2002" - Варна с 62 точки,второто място заеха ветеранките от Габрово - 43 точки,а трети се класираха състезателките на Ботев (Пд) -31 точки. При мъжете отново над всички бяха варненци със 152 точки,следваха ги ветераните на Националната спортна академия - 119 точки, трети се класираха мъжете на Габрово - 118 точки.

В комплексното класиране отборът на варненските лекоатлети-ветерани е първи с 214 точки,следват ги габровци със 161 точки и третото  място остана за пловдивчани със 141 точки. В индивидуалните дисциплини варненските ветерани спечелиха 35 златни медала, 12 сребърни медала и един бронзов медал.