Варна 18°
11:35 | 18 юли 2019
Обновен: 02:21 | 24 април 2024

Найденова взе реванш от китайка и се класира за четвъртфиналите в Цуайин

За място на полуфиналите българката ще срещне петата поставена Пеантам Плипуеч (Тайланд)

Българката Александрина Найденова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Цуайин (Китай) с награден фонд 25 хиляди долара, съобщи sportal.bg.

Найденова елиминира поставената под номер 3 представителка на домакините Цзя-Цзин Лу с 6:4, 6:3 за 100 минути игра.

Българката на три пъти повеждаше с пробив и все пак взе първия сет с ключов четвърти брейк в десетия гейм. Във втората част тя поведе д 5:2 и нямаше проблеми до края.

Така Найденова взе реванш от Лу за поражението с 3:6, 3:6 през миналата седмица на четвъртфиналите на надпреварата от същия ранг в Уланцаб (Китай).

С успеха днес тя си осигури 9 точки за световната ранглиста и 672 долара, а за място на полуфиналите българката ще срещне петата поставена Пеантам Плипуеч (Тайланд), която тя победи във втория кръг в Уланцаб преди седмица с 6:3, 6:2.