09:00 | 18 август 2019
Обновен: 06:19 | 10 март 2024

Дортмунд започна зашеметяващо в Бундеслигата

Рурците изоставаха в резултата, но после смачкаха противника

Борусия (Дортмунд) разсипа Аугсбург с 5:1 в първия си мач от новия сезон в Бундеслигата. Рурците стигнаха до категоричния успех на своя "Сигнал Идуна Парк", а интересното е, че отборът изоставаше в резултата с попадение.

Още в 30-ата секунда Педерсен намери пред малкото наказателно поле Нидерлехнер, който просто отклони топката във вратата на домакините и откри резултата в полза на гостуващия тим.

Реакцията на отбора на Люсиен Фавър обаче бе светкавична и Алкасер успя да изравни. Санчо центрира ниско към близката греда, а испанецът се пребори за топката и я добута във вратата за изравнителното попадение.

До почивката нямаше повече попадения, но след нея отборът на Борусия наниза още четири попадения на противника си, пише Gol.bg.

В 51-ата минута голът за обрата бе дело на Санчо. Той бе намерен от Витсел с ниско центриране на далечната греда и с хубав удар по земя не сгреши. Клетите гости бяха тотално довършени от Ройс, който шест минути след това от точката на дузпата бе точен за 3:1.

В 59-ата минута Санчо намери Алкасер около границата на наказателното поле, а испансият голаджия без подготовка отправи топката неспасяемо в горния десен ъгъл на противниковата врата.

За крайния резултат точен бе Брандт, който успя да оползотвори прекрасно центриране на Витсел с хубаво воле от близка дистанция.

Борусия (Дортмунд) - Аугсбург 5:1
0:1 Нидерлехнер 1