Варна 17°
18:46 | 21 август 2019
Обновен: 05:38 | 28 март 2024

Сестри Стоеви стартираха с победа на Световното

Европейските шампионки, които са поставени под №10 при женските двойки, спечелиха днес срещу френския дует Делфин Делрю и Леа Палермо с 21:13, 18:21, 21:10

Габриела и Стефани Стоеви стартираха с победа участието си на Световното първенство по бадминтон в Базел (Швейцария). Европейските шампионки, които са поставени под №10 при женските двойки, спечелиха днес срещу френския дует Делфин Делрю и Леа Палермо с 21:13, 18:21, 21:10 след час и 20 минути игра.

"Много сме щастливи отново да сме на корта! Добра победа, втори кръг утре тук на Световното първенство! Благодарим за подкрепата!", написаха българките във "Фейсбук", цитиран от sportal.bg.

Габи и Стефи не играха близо два месеца заради своето намерение да не представляват повече България. След као стана ясно от проверка на спортното министерство, че средства за тяхната подготовка и участия в турнири, не са отклонявани от федерацията, каквито обвинения бяха отправени, те решиха да играят за страната си и веднага бяха заявени за участие на Световното първенство.