21:20 | 24 август 2019
Обновен: 17:53 | 25 април 2024

15-годишните “моряци” стартираха Елитната до 15 години с победа

И трите гола в срещата паднаха през втората част

Отборът на Черно море записа успех на старта на новия сезон в Елитната група до 15 години, съобщиха от пресслужбата на клуба. “Моряците”, водени от Станислав Стоянов, постигнаха победа с 2:1 при гостуването на Етър Велико Търново. И трите гола в срещата паднаха през втората част. Преди почивката Радослав Тодоров и Дейвид Луканов пропуснаха да поведат в резултата.

В 42-ата минута Толга Мюрвет центрира от фаул, а Кристиян Евдокиев с глава даде преднина на Черно море. Само 8 по-късно “моряците” удвоиха аванса си. Варненци се подхванаха контраатака след изпълнение на корнер, а Радослав Петров стреля от около 25 метра. Вратарят на домакините изби, а при добавката Дейвид Луканов отбеляза втория гол за “моряците”. В края на срещата Етър върна един гол чрез Пламен Иванов.

В следващия кръг Черно море приема тима на Национал (София). Мачът е в сряда, 28 август от 10 часа във Варна.

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Александър Попов, Михаил Николаев, Константин Николов, Константин Веселинов, Дейвид Луканов, Пламен Аршев, Николай Костадинов (30-Любомир Найденов, 62-Валентин Калъчев), Толга Мюрвет (50-Кристо Яначков), Кристиян Евдокиев, Радослав Тодоров.