Обновен: 10:26 | 22 март 2024

Ливърпул продължава без грешка

Червените победиха Нюкясъл

По материала работи: Ставри Таргов

Ливърпул постигна обрат от 0:1 до 3:1 у дома срещу Нюкасъл в среща от петия кръг във Висшата английска лига. "Червените" постигнаха петия си последователен успех в шампионата и са лидери в класирането с актив от 15 точки. "Черно-белите" изненадващо взеха аванс след силна индивидуална изява на Джетро Вилемс още в седмата минута на мача.

Садио Мане се разписа на два пъти още преди почивката, за да изведе европейския клубен шампион напред в резултата. В 28-ата минута нападателят от Сенегал се разписа с удар от наказателното поле след хубав пас на Анди Робъртсън.

Пет минути преди почивката отново Мане беше точен, давайки аванс в полза на Ливърпул.

След почивката воденият от мениджъра Юрген Клоп състав контролираше събитията на терена и в 72-ата минута Махамед Салах фиксира крайното 3:1 след подаване на Роберто Фирмино. След това поражение Нюкасъл има актив от само 4 точки на 16-то място в класирането.

По-късно днес шампионът Манчестър Сити гостува на Норич, Манчестър Юнайтед приема Лестър. Тотнъм е домакин на Кристъл Палас, докато Челси гостува на Уулвърхямптън.