22:05 | 3 април 2015
Обновен: 12:47 | 28 март 2024

"Морето" стъпи накриво на "Герена"

Варненци и "Левски" направиха мач със 7 гола

Левски победи Черно море с 5:2 в среща от 2-ия кръг от плейофната фаза в "А" група.

"Сините" се поздравиха с категоричен успех пред малкото зрители на стадион "Георги Аспарухов". Абди отбеляза своя втори гол за тима, след като откри резултата, възползвайки се от добро извеждащо подаване на Аниете в 4-ата минута. Петър Златинов изравни от фаул в 10-ата минута. Той центрира от фаул, Котев опита да засече, но не успя, въпреки това топката влезе във вратата на домакините, като при това попадение вина има стражът на Левски Йоргачевич - 1:1.

В 18-ата минута Божидар Краев даде нов аванс на "сините". Младокът получи подаване от Домовчийски и вкара за 2:1. В 23-ата минута Валери Домовчийски направи резултата 3:1. Бедоя стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Кирил Котев и попадна в Домовчийски, а нападателят бе точен при добавката.

След почивката и двата тима пропиляха отлични положения за гол. Все пак в 73-ата минута бившият играч на Левски Симеон Райков стреля, Йоргачевич не се намеси добре и топката мина под тялото му за 3:2.

Три минути след това Абди стреля от малък ъгъл, Чанович изби, но отново Абди стигна до топка и центрира, а Мамату Кулибали при опита да изчисти си вкара автогол - 4:2. В добавеното време Борислав Цонев също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.