19:20 | 17 септември 2019
Обновен: 05:17 | 19 април 2024

Боряна Калейн остана пета във финала на обръч на Световното

Българската представителка Боряна Калейн остана пета във финала на обръч на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку, съобщи sportal.bg.

Нашето момиче бе оценено с 21.400, в квалификацията тя получи 21.600 и се класира с осми резултат. За оценката на Боряна бе подадена контестация, но тя не бе уважена и не доведе до промяна в една от двете посоки. През миналата година Калейн също успя да достигне до финалите на обръч на Световното първенство в София, но тогава остана в подножието на медалите със своето четвърто място.

Първото място спечели Екатерина Селезньова (Русия) с 23.500, втора остана Линой Ашрам от Израел с 23.400, а трета е втората представителка на Русия Дина Аверина с 23.350, която през миналата година грабна златото в този уред.