Варна 10°
14:21 | 18 септември 2019
Обновен: 16:52 | 17 април 2024

Черно море отстъпи на Ботев в Елитните групи

Две загуби записаха тимовете на „Черно море“ при гостуването си на „Ботев“ (Пд) в мачовете си от 5-ия кръг на Елитните групи до 15 и 17 години.

15-годишните футболисти отстъпиха с 0:5 на “канарчетата”. Срещата започна с два бързи гола за домакините, които откриха резултата в 3-ата минута, а в 7-ата вече водиха с 2:0. До почивката варненци също имаха ситуации за гол, но не успяха да ги оползотворят. В 35-ата минута резултатът в полза на Ботев стана класически, а крайното 5:0 бе оформено с попадения в 50-ата и 65-ата минути.

17-годишните “моряци” пък паднаха с 0:3. Първото полувреме завърши 0:0, а две минути след подновяването на играта, след грешка в отбраната на Черно море, домакините откриха резултата. Варненци можеха да изравнят но изпуснаха положение сам срещу вратаря. В 60-ата минута “жълто-черните” вкараха втори гол, а в 82-рата оформиха класиката в срещата под Тепетата.

В следващия кръг двата тима посрещат във Варна „Локомотив“ (Пд). Мачовете са в неделя от 10 (U15) и 12 часа (U17) на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.