Варна 15°
13:42 | 19 септември 2019
Обновен: 00:54 | 21 април 2024

Варненката Василики Кадоглу спечели маратон в Хърватия

Тя преодоля трасето от 5000 метра за 1 час 1 минута и 52 секунди като с това време се класира на 1-во място в категория жени

Състезателката на варненския клуб по плувни спортове "Астери" Василики Кадоглу спечели поредната титла в открити води на XXI плувен маратон "Света Ефемия". който се проведе в Ровин, Хърватска на 14 септември. Тя преодоля трасето от 5000 метра за 1 час 1 минута и 52 секунди като с това време се класира на 1-во място в категория жени.

В маратона взеха участие 124 състезателя. Василики, която е определена като спортен талант на Еврофутбол за тази година е ученичка на Спортно училище "Георги Бенковски" Варна.