15:00 | 21 октомври 2019
Обновен: 01:48 | 28 март 2024

Купа за Варна на републиканското по мотокрос

Триумфът е в клас "юноши" (МХ65, МХ85, МХ2 джуниър)

Един от най-обещаващите български пилоти по мотокрос Майкъл Иванов („НСА Моторспорт“, КТМ) спечели безпроблемно победата в клас МХ2 от осмия кръг на републиканския шампионат, чийто домакин през уикенда беше Айтос. Състезанията се проведоха пред десетина хиляди зрители, които видяха здрави битки между 78 пилоти от 16 мотоклуба.

Класовете МХ 2 и МХ 1 караха заедно, но с отделни класирания за шампионата. Майкъл Иванов победи всички със сериозен аванс и закономерно стъпи на върха за награждаването в МХ2. След него останаха Хакан Халми (44 т., „Севлиево 2004“, КТМ) и Николай Малинов (40 т, „Мотоспорт Варна“, КТМ).

„Мотоспорт Варна“ спечели отборната купа за сезона в клас "юноши" (МХ65, МХ85, МХ2 джуниър) с 12 т. Втори са момчетата от „М6 Ямаха рейсинг“ с 31 т., а трети - НСА Моторспорт – 38 т.

С голямата шампионска купа в клас мъже (МХ1, МХ2, МХ и МХ40) си тръгнаха „НСА Моторспорт“, които приключиха с 8 т. „Еър макс рейсинг“ взеха купата за второто място с 19 т., „М6 Ямаха рейсинг“ са трети за 2019-а с 26 т.

Прочетете още: 101 състезатели караха на Европейския шампионат по мотокрос