13:54 | 30 октомври 2019
Обновен: 09:27 | 20 април 2024

„Черно море Тича“ записа първи успех за сезона във Варна

Варненци повалиха „Ямбол“ в Националната баскетболна лига

„Черно море Тича“ записа първа победа за сезона в Националната баскетболна лига, след като разгроми в зала „Конгресна“ във Варна гостите си от Ямбол с 93:79.

За варненци на терена след контузии се завърнаха Пламен Алексиев, Цветомир Куртев и Мартин Стефанов, като това спомогна много за победата на „моряците“.

Домакините тръгнаха по-колебливо единствено в първата част, като след нея изоставаха с 4 т. при резултат 17:21. Много силните втора и трета част на „моряците“ обаче не оставиха никакъв шанс на играчите от „Ямбол“, след като те бяха спечелени съответно с 29:19 и 28:17. В последната четвърт играчите на Галин Стоянов намалиха оборотите, като позволиха на гостите да триумфират с 19:22.

Във временното класиране „Черно море Тича“ заема 7-ото място с баланс от 1 победа и 3 загуби, докато „Ямбол“ и новакът „Черноморец“ си поделят последното място без записан успех след изиграването на всички двубои от 4-тия кръг. В следващия си двубой „Морето“ гостува на „Рилски спортист“, а двубоят е този петък от 18 ч. в Самоков.

За да вземе варненският тим тази важна за самочувствието първа победа, Галин Стоянов разчиташе много на опитните играчи в състава си. С 24 т. завърши Николай Георгиев, Джими Гавин добави 19, Симеон Илиев – 13, Веско Георгиев – 8 т. и 6 асистенции, а Коча Йовович направи 10 асистенции към своите 6 т. Цветомир Куртев се включи силно с 12 т., а от младите в тима Мартин Стефанов записа 6 т. и 4 борби за 15 минути.

За „Ямбол“ Стейвиън Алън стана топреализатор с 15 т. и 10 борби; 15 т. добави Шакил Калхун, 14 т. вкара Александър Матушев. Георги Сираков завърши с 12 т. и 7 асистенции.

Евгени Въков

Още по темата: Звезди в бойните спортове дебютират по правилата на SENSHI в Русия