14:30 | 11 ноември 2019
Обновен: 00:52 | 10 април 2024

Торонто изненада Лейкърс насред Лос Анджелис

Раптърс прекъснаха победната серия на Езерняците

Шампионите на НБА от Торонто Раптърс продължават да показват, че и без Кауай Ленърд остават сериозна сила в Лигата. Тази нощ канадците изненадаха лидера на Запад ЛА Лейкърс и го победиха със 113:104 при това в „Стейпълс Сентър“ в Лос Анджелис, спирайки серията на калифорнийци от 7 поредни победи. Паскал Сиакам поведе победителите с 24 точки и 11 борби, а Фред ван Влий добави 23 точки и 10 асистенции за успеха, който дойде след 61:44 през второто полувреме. При това гостите бяха без контузените Кайл Лаури и Серж Ибака. Антъни Дейвис реализира 27 точки за Езерняците, а ЛеБрон Джеймс направи 85-ия си трипъл-дабъл в кариерата след 13 точки, 15 асистенции и 13 борби, но това не бе достатъчно.

Гостите отвориха добър аванс в последната четвърт и бяха напред при 104:92 по-малко от 4 минути преди края, когато Езерняците нанизаха 8 поредни точки, а след това пропуснаха 2 поредни стрелби да се доближат още. Два поредни коша на Сиакам след това гарантираха успеха на Торонто. Така и двата тима са с баланс 7-2 и са в челото на своите конференции, като пред Раптърс е само Бостън, а Езерняците са с равни показатели с Денвър. Останалите резултати: Минесота – Денвър 98:100 (прод), Орландо – Индиана 102:109, Филаделфия – Шарлът 114:106, Оклахома Сити – Милуоки 119:121, Ню Йорк – Кливланд 87:108, Финикс – Бруклин 138:112, Портланд – Атланта 124:113 (прод).