16:53 | 23 януари 2020
Обновен: 19:39 | 25 април 2024

"Черно море" удари с 2:0 СКА-Хабаровск в контрола в Турция

Головете паднаха в края на проверката

Черно море победи втородивизионния СКА-Хабаровск (Русия) с 2:0 във втората си контрола от лагера в Турция. Попаденията в двубоя, игран на комплекс “Старлайт”, край Сиде, реализираха Денислав Ангелов в 83-ата минута и Матиас Курьор в 90-ата. По различни причини двубоя пропуснаха Иван Дичевски, Велислав Василев, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Родриго Енрике, Лъчезар Йорданов.

Треньорът Илиан Илиев направи няколко промени в стартовия състав, в сравнение с контролата с Александрия. На вратата започна Миодраг Митрович, а пред в центъра на отбраната си партнираха Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Фахд Актау. В средата на терена оперираха Васил Панайотов и Мехди Букаси, а по крилата Мартин Минчев (вляво) и Габриел. На върха на атаката бе Исмаил Иса, а зад гърба му действаше Илиан Илиев.

Черно море създаде първата опасност в срещата. В 12-ата минута Исмаил Иса навлезе в наказателното поле и стреля леко под ъгъл, но вратарят на Руския тим спаси. В 17-ата минута Виктор Попов получи топката вдясно, напредна и намери в наказателното поле Габриел, който стреля от движение, но стражът на Хабаровск успя да спаси сигурен гол. В 27-ата минута Исмаил Иса заслужи аплодисментите на малобройната публика на стадиона в Сиде с майсторско отиграване. Нападателят на “моряците” засече с глава центриране на скорост на първа греда и успя технично да обърне топката по посока на вратата, но не намери целта. В 34-ата минута Мартин Минчев проби отляво, финтира бранител и центрира по земя, топката се удари в крака на бранител и мина опасно покрай гредата. Веднага след това Минчев отправи далечен изстрел, но право в ръцете на стража за руския тим. До края на първата част варненци отправиха поредица от точни удари, но така и не успяха да отбележат.

През втората част Илиан Илиев пусна нов състав. Единствените, който останаха на терена са Габриел, Виктор Попов и Даниел Димов. Останалите са Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Петър Вуцов, Матиас Курьор, Дани Кики и Денислав Ангелов.

През първите 15 минути на втората част двата тима не създадоха сериозна опасност пред една от двете врати. В 67-ата минута много добра контраатак за Черно море. Виктор Попов отне топката в наказателното поле на варненци, подаде към Патрик, той с едно намери отдясно Габриел. Футболистът на проби в състава на Черно море мпроби отдясно, продължи към Виктор Попов, той намери Дани Кики в наказателното, който получи топката сбгръб към вратата, обърна се и стреля с левия крак, но на сантиметри от страничната греда. 70-ата минута Илиан Илиев замени Габриел, Виктор Попов и Даниел Димов, а техните места заеха Жордао Кардосо, Йордан Радев и Димитриос Хантакиас. Черно море поведе в резултата в 83-ата минута. Матиас Курьор успя да пресече пас на вратаря, намери с успоредно подаване Денислав Ангелов в наказателното поле, който от около точката на дузпата реализира за 1:0. В 90-ата минута Денислав Ангелов намери с успореден пас по земя Матиас Курьор, който от близо реализира за 2:0.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Фахд Актау, Мехди Фенуш, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Габриел Лейте, Илиан Илиев, Исмаил Иса; Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Цветомир Панов, Йордан Радев, Патрик Андраде, Петър Вуцов, Жордао Кардосо, Матиас Курьор, Дани Кики, Денислав Ангелов.