13:50 | 26 януари 2020
Обновен: 03:12 | 17 април 2024

„Баските“ смачкани в Пазарджик

"Хебър" не даде шансове на варненци

Новият стар носител на Купата на България по волейбол „Хебър“ (Пазарджик) започна втория полусезон в Суперлигата със страхотна победа. Играчите на Атанас Петров надиграха категорично като домакини „Черно море“ (Варна) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) гейма в мач от 12-ия кръг, игран в пълната зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик са на второ място във временното класиране с 10 победи, 2 загуби и 28 т., с колкото е и 3-ият „Монтана“, но след 9 победи и 3 загуби. „Черно море“ пък остава 10-и с 4 победи, 8 загуби и 9 т. В следващия 13-и кръг „Хебър“ гостува на коравия тим на „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница), а „баските“ са домакини именно на „Монтана“. И двете срещи са в петък (31 януари).

След равностойното начало на първия гейм гостите от „Черно море“ поведоха за кратко. В следващите минути двата тима играха точка за точка, но в крайна сметка „Хебър“ взе аванс и го задържа до края - 25:21. Във втората част "тигрите" стартираха ударно с 8:0. Варненци прекъснаха серията, но не успяха да го доближат и останаха на 4-5 т. Така „Хебър“ увеличи аванса си на 2:0 гейма след 25:18. Третата част започна идентично на първата, но след това домакините набраха инерция и не срещнаха проблеми - 25:12 и 3:0 за „Хебър“.

Над всички за „Хебър“ бе Спас Байрев със 17 т. (6 аса и 50% ефективност в атака) за победата и бе определен за MVP на мача.

За „Черно море“ Явор Генов (50% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) и Николай Колев (3 блока и 78% ефективност в атака) приключиха с по 10 т.

Прочетете още: Патрика: Трябва ни баскетболист за подкошието