10:11 | 29 януари 2020
Обновен: 16:25 | 20 март 2024

Първи полуфинал в Големия шлем за Зверев

Поставения под номер 7 германец победи 15-ия в основната схема Стан Вавринка с 1:6, 6:3, 6:4, 6:2

Александър Зверев загуби първия сет срещу Стан Вавринка, но след обрат успя да се класира за своя първи полуфинал в турнир от Големия шлем, съобщи sportal.bg. Поставения под номер 7 германец победи 15-ия в основната схема швейцарец с 1:6, 6:3, 6:4, 6:2 и намери място във финалното каре на Откритото първенство на Австралия.

Мачът продължи 2:22 часа, а шампионът през 2014 година Вавринка не успя да издържи на темпото, въпреки че спечели убедително първия сет с 6:1.

34-годишният швейцарец, трикратен победител в турнири от Големия шлем, започна много силно и втората част, но при резултат 3:4 за Зверев допусна пробив и така се стигна до изравняване.

Германецът получи импулс в играта си и стигна до успех и в третата част. Зверев направи два брейка и ликува с 6:4. В четвъртият сет силите на Вавринка бяха на приключване и той отстъпи с 2:6.

Александър Зверев ще срещне на полуфиналите победителя от двойката 1-Рафаел Надал (Испания) - 5-Доминик Тийм (Австрия).