17:39 | 15 февруари 2020
Обновен: 05:01 | 25 април 2024

Левски и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от шампионата

По материала работи: Пламен Янков

Левски и ЦСКА врътнаха скучно 0:0 в голямото дерби на родния футбол, което се игра на Националния стадион "Васил Левски", съобщи gol.bg.

И двата тима имаха своите шансове да стигнат до успеха в срещата, но въпреки това така и не успяха да ги използват.

Мачът бе от 21-ия кръг нa efbet Лига, като след него "сините" са втори с актив от 44 точки и са на 4 точки от лидера в класирането Лудогорец.

"Червените" пък заемат 4-ата позиция с 40 пункта. Левски завърши мача с 10 души, след като в 75-ата минута Рейш бе изгонен след втори жълт и червен картон.

В 94-ата минута Занев бе изгонен след втори жълт и червен картон при последния съдийски сигнал.

Като цяло в мача нямаше кой знае колко интересни моменти пред двете врати. Помощникът на Милош Крушчич - Добри Митов, бе изгонен в 26-ата минута.

Симеон Славчев и Деян Лозев успяха да направят дебют за Левски, а Давиде Белтраме - за ЦСКА.

На първия му бе направена двойна смяна, след като влезе в 10-ата минута и излезе в 82-ата, което бе породено или от травма, или от факта, че отборът му остана с човек по-малко.

Срещата започна с добро темпо и в 5-ата минута Холмар игра с глава от малкото наказателно поле, но топката излезе в аут при изпълнението на корнер.

В 7-ата минута след корнер Евандро и Райнов се сблъскаха много тежко и футболистът на Левски сякаш счупи нос, като веднага бе заменен от Симеон Славчев.

Броени минути след това стана ясно, че той е бил закаран в болница.

В 27-ата минута Славчев отправи топовен удар по посока вратата на ЦСКА, но кълбото премина над напречната греда.

Две минути преди почивката Паулиньо от малък ъгъл опита силен удар, който обаче премина над напречната греда.

Второто полувреме започна много силно за ЦСКА и "червените" имаха два страхотни шанса.

В 48-ата минута Евандро потърси с коварен удар далечния ъгъл, но топката срещна гредата.

Две минути след това Белтраме се озова сам срещу Миятович от близка дистанция, но черногорецът показа "котешки" рефлекс и успя да спаси удара на италианеца.

Секунди след това положение ЦСКА стигна до нов страхотен шанс. Топовният удар на Соу от точката на дузпата обаче се отби в тялото на играч, на "сините".

В 56-ата минута Тиам пробва удар от далечна дистанция, а Бусато не бе изобщо внимателен и изпусна наглед лесна топка.

Три минути след това Паулиньо се справи с Бикел и пробва удар от границата на наказателното поле, но след рикошет Левски стигна само до корнер.

В 65-ата минута Левски бе на косъм от гол. Миланов отправи страхотен удар от фаул, а Бусато успя със сетни сили да избие топката с една ръка.

Точно десет минути след това Рейш влезе остро в краката на Соломон-Отабор и бе изгонен след втори жълт и червен картон, като така Левски остана с 10 души.

В следващите минути на терена не се получи нищо интересно.

До края така и не паднаха повече голове, като в 94-ата минута при последния съдийски сигнал Петър Занев получи втори жълт и червен картон.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов (10 - Славчев, 82 - Лозев), Филипе Нашименто, Паулиньо, Франко Мазурек (56 - Станислав Костов), Станислав Иванов

ЦСКА: Густаво Бусато, Жанио Бикел, Валентин Антов, Петър Занев,, Брадли Мазику, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Стефано Белтраме, Едвин Джеси (71 - Вив Соломон-Отабор), Евандро (87 - Тони Юрич), Али Соу