12:58 | 16 февруари 2020
Обновен: 08:09 | 21 април 2024

Волейшампионът леко повали „баските“

Варненци остават 10-и в класирането на Суперлигата

Волейболният шампион на България „Нефтохимик 2010“ (Бургас) постигна 7-а поредна и общо 14-а победа в Суперлигата за мъже. Играчите на Николай Желязков се наложиха без особени проблеми у дома над „Черно море“ (Варна) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) гейма в мач от 16-ия кръг, игран пред едва 200 зрители в зала "Младост".

Така шампионите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 14 победи, 2 загуби и 42 т. „Баските“ пък остават на 10-а позиция с 4 победи, 12 загуби и 9 т. В следващия 17-и кръг „Нефтохимик“ гостува на коравия тим на „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница), а варненци са домакини на „Дунав“ (Русе).

„Шейховете“ диктуваха играта през целия първи гейм и поведоха без проблем след 25:19. Във втората част играта бе равностойна до 6:6, след което „Черно море“ дръпна за кратко, но шампионите изравниха и обърнаха в своя полза. В следващите минути „Нефтохимик“ продължи да доминира и увеличи аванса си след 25:20. Третата част протече идентично на първата и бургазлии се поздравиха с нова чиста победа след 25:21 и 3:0.

Най-полезен за „Нефтохимик“ бе Денис Карягин с 15 т. (3 блока, 1 ас, 65% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за победата. Петър Христов и Георги Петров добавиха по 9 т. за успеха. За тима на „баските“ Явор Генов приключи с 14 т.

Прочетете още: Юношите на Черно море завършиха 2:2 в контрола с мъжкия тим на Добружа