08:38 | 21 февруари 2020
Обновен: 03:08 | 17 април 2024

"Баските" прекъснаха негативната си серия с победа срещу Дунав във Варна

Варненският тим се върна на десетата позиция в класирането

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха пета победа в Суперлигата, след като надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) гейма в двубой от 17-и кръг, в зала " Христо Борисов" в морската столица, съобщи bgvolleyball.com.

Така "моряците" прекъснаха негативната си серия от шест загуби в предходните кръгове.

Варненският тим се върна на десетата позиция в класирането с 12 точки (5 успеха, 12 загуби), Дунав е девети с 19 точки (6 победи, 11 поражения).

Воденият от Юлиан Тупанков тим доминираше през по-голямата част от срещата. На моменти съперникът се доближаваше на точка-две, но не успя да преодолее домакините.

В следващия кръг Черно море среща Пирин (Разлог) в зала "Септември" в югозападния град, русенци се изправят срещу Марек Юнион-Ивкони. Двубоите са на 28 февруари и 2 март (петък и понеделник).

Прочетете още: Пълна зала и много настроение на кикбокс семинар във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)